rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - sierpień 2013

Z uwagi na fakt, że mimo złożonej deklaracji ani moja żona, ani ja nie otrzymałem od biurokratów miejskich żadnego listownego powiadomienia z numerem konta, na które należy wnosić opłaty, udałem się do Ratusza.

Na parterze ustawiona była spora kolejka do tzw. "stolika informacyjnego" , a zatem udałem się windą do biur.

Jakież było moje zdziwienie, gdy przekonałem się, że sprawą śmieci zajmuje się niemal całe piętro urzędników z kierowniczką na czele, która była akurat nieobacna.

W pierwszym biurze młody urzędnik oskarżył mnie, że ... " Pewnie nie złożył Pan odpowiedniej deklaracji smieciowej!"

Po krótkiej, męskiej rozmowie przekonałem biurokratę, że mam pieczątkę na kopii złożonej deklaracji, co skłoniło go do zaprowadzenia mnie do innego pomieszczenia, w którym zobaczyłem taki bałagan w papierach jakiego nigdy i nigdzie dotychczas nie widziałem.

Wyszukiwaniem mojej deklaracji zajęło się dwóch wysokiej klasy specjalistów do spraw kryzysowych i po kilkunastu minutach opróżniania trzech półek róznych szaf wreszcie znaleźli!!!

Nikt mnie nie przeprosił za fałszywe oskarżenie, lecz poprowadzono mnie do.... następnego biura, gdzie dokonano... rejestracji petenta!

Po niemal godzinie biegania po różnych biurach otrzymałem dokument urzędowy z pieczątką i podpisem jeszcze wyższej rangi biurokraty, który zawierał śmieciowy numer rejestrowy i nr konta na które należy uiszczać wpłaty!

Na końcu zapytano mnie, czy jestem zadowolony z usług firmy SITA ?

Odpowiedziałem szczerze, że Pracownicy firmy SITA działają znacznie sprawniej niż biurokraci w UM Bielsko-Biała

Potem straciłem następny kwadrans na oczekiwanie do kasy UM , aby zapłacić za wywóz śmieci!

Moim zdaniem należałoby biurokratów śmieciowych z Urzędu Miasta przenieść do pracy w firmie SITA, natomiast Pracowników SITA przyjąć do UM Bielsko-Biała w celu uporządkowania papierów!

Będzie wtedy mniej bałaganu na jednym z poziomów Urzędu Miasta

Rajmund Pollak

2013-08-21 | Dodaj komentarz
barbapapa222
2013-08-22 07:41:51
"Piękny reportaż"? Panie Rajmundzie! I cała prawda o pracy dzisiejszych URZĘDÓW i "użendnikuffff"! To nie tylko tyczy śmieci, ale również podatków i innych spraw gminnych! Księstwo Ratuszowe, które za kilka lat samo sobie zacznie bić brawa ... chyba tylko z własnej głupoty, bezradności i ...."biurwokracji"

Kąpielisko, które kiedyś było jednym z najpiękniejszych w Europie okazuje się teraz jednym wielkim bublem!

Na początku sierpnia 2013roku omal nie przeciąłem nogi o ostrą oderwaną od betonu kafelkę, gdy stanąłem na dnie basenu w miejscu, gdzie głębokość wynosi 1,2 m.

zanurkowałem i wyciągnąłem z wody jeszcze kilka innych unoszących się nad dnem kafelek o ostrych jak brzytwa krawędziach.

Ratownicy poinformowali mnie, że już kilka razy opatrywali w tym roku rany urlopowiczów, którzy przecięli stopy.

Zaniosłem te oderwane kafelki do konserwatora basenu i poprosiłem, aby napisał notatkę służbową do dyrekcji basenu !

Okazało się, że basen na ul. Konopnickiej ma dyrektora, zastępcę dyrektora, kierownika, gospodarza terenu, który bywa raz w tygodniu i całe jedno piętro biur oraz administracji, która mieści się tam, gdzie kiedyś była restauracja "Panorama".

Konserwator stwierdził, że te kafalki to się odrywają od początku sezonu, ale na basenie nie ma żadnej książki skarg i on zadnego raportu nie napisze, bo boi się, że straci pracę!

Zaniosłem te kafelki do kasy basenu, gdzie otrzymałem zapewnienie, że trafią one na biurko dyrektora, który teraz zajęty jest budową stadionu dla piłkarzy "Podbeskidzia".

Aż strach pomyśleć jaka będzie jakość tego stadionu, skoro zajmują się nim ci sami ludzie, którzy odpowiadają za bublowaty remont basenu!

Ciekawe, że Radni Miasta Bielsko-Biała nie interesują się tym co dzieje się na basenie przy ul. Konopnickiej w Bielsku-Białej i jak wielu urzędników magistratu na wysokich stanowiskach odpowiada za ten bubel remontowy!

Gdy kiedyś pracowałem jako ratownik na kąpielisku przy ul. Konopnickiej, to nie było tam ani dyrektora, ani jego zastępcy, lecz tylko kierownik, a basen był w lepszym stanie technicznym aniżeli obecnie.

Rajmund Pollak

2013-08-13 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Nie dość, że basen otwarto dopiero pod koniec czerwca, bo tak długo trwały remonty, to już od początku sierpnia zamknięto ubikację męską znajdującą się w pobliżu przebieralni i szafek na ubrania.

To jednak nie jest jedyny mankament higieniczny na tym kąpielisku.

3. sierpnia 2013roku zepsuły się z kolei prysznice przed basenem pływackim.

Co to oznacza w praktyce?

Korzystający z kąpieliska nie mieli mozliwości wziąć prysznicu ani przed wejściem do wody, ani po wyjściu z wody.

Zatem woda w basenie została "wzbogacona" o pot i olejki oraz wszelakie kosmetyki jakimi smarują się panie i panowie podczas opalania na słońcu.

W rowach przed wejściem do basenu nie było 3 sierpnia2013r bieżącej wody, a zatem stopy zabrudzone na trawie, betonie, płytkach itd. płukano dopiero w... basenie pływackim!

Natomiast pływacy, którzy przyszli na "Panoramę" w celach rekreacji, to po wyjściu z wody nie mieli możliwości wymyć z ciała rozpuszczonych w wodzie basenu resztek potu, olejków i brudu z nóg tych wszystkich, którzy weszli do basenu bez skorzystania z prysznica.

Warto zatem aby SANEPID zbadał jaknajszybciej skład chemiczny wody na kąpielisku "Panorama" w Bielsku-Białej !

Rajmund Pollak

2013-08-04 | Dodaj komentarz
u6eGychyxh1
2014-06-03 12:20:46
Ok so a bit of a throw back but I for one find the tradition quite qunait. When you think of Britsh streets and Polish streets then you know all you need to know about the attitude to rubbish, cleanliness and public responsibility. In Poland the house owner is reesponsible for the pavement in front of his hoose, shop etc. In the UK it's something you pay to have done after all its below you to keep your surroundings cean and tidy.I remember a program on TV where an English chap (he who works as a fireman and doubles as the UK rep. in Europa da się lubić') had not been long in Poland and was asked what he found strange here. One of his remarks was that he couldn't get his head round the fact that everyone took their shoes off when visiting friends, family etc.Naturally if you live in a country where there are few metalled roads and where there are industrial ammounts of dirt carried in from the streets, the salt, the mud, etc then you are likely to be a bit more sensitive to your precious parket flooring being muddied, scratched etc. Never mind having to clean it all the time.And so it is with foot condoms. When you think of the autumn, spring and winter months here, think of all the cats and dogs doing their business then you start to appreciate the ammount of additional cleaning that would be required in hospitals, schools etc if not for the shoe condom.So there! :)) Oh and I like Robert's idea but remember to make sure they're bio degradable or recyclable.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532957
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała